Köögimööbli garantii- ja hooldusjuhendid

TRUMP köökidele kehtib 2-e aastane garantii.
TRUMP köök on loodud täpselt selle kasutaja vajadustele vastavalt. See on ka turvaline ost, mille tagab meie köögimööbli 2-aastane garantii (uste, kapi korpuste ja mehhanismide materjali- ja tootmisdefektide osas). Kodumasinate puhul järgime tootja garantiitingimusi.

MIDA HÕLMAB TEGEVUSGARANTII?
Garantii kehtib ainult koduseks kasutamiseks mõeldud toodetele. Garantii kehtib alates toote algse ostmise kuupäevast ja hõlmab kõiki allpool loetletud toodete defekte ja töötlust. Originaalsed ostutšekid tuleb garantii jaoks säilitada. Garantii antakse ainult toote algsele ostjale. Seda ei saa teisele inimesele üle anda. 2-aastane garantii kehtib ainult siis, kui ostate toote samal ajal ostetud köögikomplekti osana. Köögikomplekt tähendab vähemalt ühe kapi ja ühe toote kombinatsiooni, mis moodustab funktsionaalse terviku. Hoidke ka montaaži-, paigaldus- ja hooldusjuhiseid.

TEGEVUSGARANTII HÕLMAB JÄRGMISTE OSADE MATERJALI- JA TOOTMISVIGASID
Kappide korpused, soklid, jalad, uksed ja sahtli esiosad, sahtlid, hinged, restikorvid, katteplaadid, liistud, töötasapinnad, kraanikausid, riiulid, ahjusahtlid ja kapikuivatusrestid. Tegevusgarantii ei kehti täispuidust toodetele, riiulitele ja seinariiulitele.

TEGEVUSGARANTII PIIRANGUD
Garantii ei hõlma tooteid, mis on paigaldatud väljaspool kodu, ega tooteid, mis on väljas või niisketes kohtades. Garantii ei hõlma ka defekte, tavalist kulumist, kriimustusi ega lõikeid, mis on põhjustatud löökidest või õnnetustest. Garantii ei hõlma tooteid, mis on paigaldatud või kokku pandud valesti või vastuolus paigaldusjuhendiga või mida on valesti hoitud, valesti kasutatud, modifitseeritud või puhastatud valel viisil või valet tüüpi puhastusvahenditega.

Garantii ei kata tagajärgi või juhuslikke kahjustusi ega defekte, mis on tekkinud ajal, kui toodet on kasutatud muul otstarbel kui algsel otstarbel.

PROBLEEMIOLUKORD
Probleemide korral pöörduge TRUMP edasimüüja poole. Uurime toodet ja selgitame välja, kas defekt on hõlmatud jõudluse garantiiga. Kui garantii hõlmab puudust, parandame selle oma äranägemise järgi või asendame toote identse või sarnase tootega, kui seda pole. Sellises olukorras otsustame, milline on vastav toode. Defektsed või valesti tarnitud osad on ettevõtte TRUMP omand.

Hooldusjuhised

 1. VÄRVITUD, LAKITUD JA FILMUKSED
  Kui uks määrdub, pühkige mustus pehme, niiske lapiga kergelt pühkides. Kui plekk ei eraldu ainult veega, lisage lapile pesuvahendit. Pihustage puhastusvahend puhtale puhastuslapile või niisutage seda muul viisil. Lõpuks pühkige pind puhtasse vette niisutatud lapiga ja kuivatage lõpuks puhta, kuiva lapiga. Mööbliuksi saab puhastada tavaliste majapidamises kasutatavate puhastusvahenditega, soovitatav on näiteks Kiilto kodupuhasti. Ärge kasutage puhastamiseks keeva vett. Abrasiivide ja orgaaniliste lahustite kasutamine on keelatud. Ust võib kahjustada kokkupuude väga kuumade esemetega, näiteks kuumade pottide või pannidega. Ust ei tohi kokku puutuda voolava veega, nt toote paigaldamisel niisketesse kohtadesse. Niisketesse ruumidesse on soovitatav paigaldada membraaniga kaetud uks.
  Membraanuste kuumakindlus: talub mööbliuste SFS, EN ja DIN standardite nõudeid. Membraanuste soojapidavus on -40 ° C kuni + 80 ° C, hetkel üle 100 ° C. Mööbliuksi saab paigaldada külmadesse ruumidesse, kuid mitte kohtadesse, kus temperatuur langeb alla -40 ° C. Ahi kere välistemperatuuri tuleks paigaldamise ajal kontrollida. Kui raami temperatuur tõuseb üle mööbliuste soovitatud piiride, tuleb paigaldamiseks kasutada termokaitseliistu.
  Käitlemine: MDF-mööbliuste hoiustamisel pole erinõudeid. Uksed ei tohi siiski niiskuse käes olla. Uste käsitsemisel tuleb alati olla ettevaatlik. MDF mööbliuksele võivad tekkida muljumised/vigastused seda väelsti kästledes, eriti nurkades ja servades. Käepideme avade tegemisel pöörake tähelepanu puhtusele. Igasugune praht kriimustab kergesti ukse pinda. Lakitud uste käsitsemisel tuleb olla eriti ettevaatlik. Membraanustel peavad olema eemaldatud kaitsekilega. Väiksemaid värvidefekte, mis on põhjustatud kulumisest või kriimustatud, saab parandada parandusvärviga. Kui värvipind laguneb aluspinnani, on uks niiskusele väga vastuvõtlik. Kui membraanuks puruneb, ei saa seda enam parandada. Sellistel juhtudel soovitame osta uus uks.
  Utiliseerimine: uksi saab ringlusse võtta, kuid need tuleb hävitada vastavalt ametlikele eeskirjadele. Membraanuste korral on madalatel temperatuuridel põletamisel vesinikkloriidi moodustumine võimalik, seetõttu pole kodus põletamine soovitatav. Värviuksi ei soovitata ka kodus põletada. PVC-kile on plastjäätmed.
 1. RAAMOSADE JA MELAMIINUKSTE HOOLDUS- JA HOOLDUSJUHISED
  Korpuse osade, külgede, põhjade, lae, riiulite ja sokli ning mitme ukse pinnamaterjal on melamiin. Korpuste tagasein plaadid on värvitud. Vannitoamööbli korpused on valmistatud niiskuskindlast melamiinipinnaga puitlaastplaadist.
  Puhastage kapi korpused, uksed / esiosad, riiulid ja muud puitpinnad pehme, niiske lapiga. Vajadusel võite kasutada pehmet pesuvahendit. Kasutage ainult köögimaterjalidele sobivaid neutraalseid nõudepesuvahendeid (PH6-8) või nõrgalt aluselisi pesuvahendeid (PH6-8), näiteks vees lahustatud männi seepi. Ärge kasutage ammoniaaki, alkoholi, pleegitajaid ega abrasiivseid koostisosi sisaldavaid puhastusvahendeid. Peale hooldust eelpool mainitud vahenditega puhastage pinnad puhta veega niisutatud lapiga ja kuivatage puhta kuiva lapiga. Kui pindadele midagi pritsib või langeb, kuivatage pind koheselt. Vedelik ei tohi pinnal seista. Samuti pidage meeles, et puhastage seinkappide alaosa ja uste servad.
  Näiteks ärge asetage kohvi ega veekeetjat nii, et sellest tõusev veeaur kondenseeruks seinakappide ja uste alaküljele. Samuti ärge avage nõudepesumasina ust kohe pärast pesuprogrammi lõppu, kuna nõudepesumasinast tõusev soojus ja niiskus võivad imenduda tööpinnale või ustesse, põhjustades nende paisumist.
 1. LAMINAATTÖÖPINNA OMADUSED JA HOOLDUSJUHISED
  Laminaadiga kaetud tööpind ei sisalda kahjulikke koguseid formaldehüüdi. Laminaadi  pinnalt ei eraldu kahjulikke aineid. Tööpind on vastupidav majapidamises kasutatavatele puhastuskemikaalidele ja nende kasutamisele. Tööpind ei ole vastupidav abrasiiv- / abrasiivpuhastusvahenditele ega karmile mehaanilisele puhastamisele. Puhastage tööpinda nagu muid mööblipindu, kuid kui plekk on tugev, saab selle laminaatpinnalt eemaldada, pühkides köögipiirituse, atsetooni või vedeldiga niisutatud puhastuslapiga, mitte hõõrudes. Tööpind ei talu teravate esemetega kraapimist. Tööpinda ei saa kasutada lõikelauana. Tööpinnale ei tohi asetada  kuumi potte, küpsetusplaate ega kütteseadmeid. Tööpinna pinna kaitsmiseks kasutage alati kuumust kaitsvaid aluseid. Valamu ja tööpinna vahelisest servast ja muudest  jätkuühenduse kohtades, on hädavajalik vältida niiskuse sattumist  konstruktsioonidesse, töödelda  silikooniga. Pidage alati meeles, et mahavoolanud / tilkuvaid vedelikke (vesi, kohv, kastmed jne) kuivatage koheselt. Puhastage tööpindasid põhjalikult ja korrapäraselt nii hoiate tööpinna pealispinda  “uueväärsena”.
  Kontrollige regulaarselt silikooni seisundit tööpinna ja seina vertikaalsete pindade vahelises ühenduses. Vajadusel eemaldage vana ühendus ja asendage see uue silikooniga. Kui märkate tööpinnas pundumisti või  muid defekte,  parandage need koheselt. See hoiab ära tõsisemad kahjustused. Ärge avage nõudepesumasina ust kohe pärast pesuprogrammi lõppu, kuna nõudepesumasinast tõusev soojus ja niiskus võivad imenduda tööpinnale või ustesse, põhjustades nende turset.
 1. Naturaalsest puidust tööpindade kasutuse ja hoolduse juhised
  Vastuvõtmisel palume teil kontrollida toodet nähtavate kahjustuste osas kohe, kui olete kauba kätte saanud. Erilist tähelepanu tuleks pöörata nurkadele, servadele ja pealispindadele. Nende tööpindade kohta tuleb esitada kaebused kohe või hiljemalt viis päeva pärast kättesaamist ja alati enne paigaldamist. Paigaldatud tööpind, on kui heakskiit/kinnitus toote kvaliteedile. Seetõttu nähtavaid vigastusi ja / või kahjustusi peetakse toimunuks paigaldamise ajal ja ei anna teile õigust garantii raames parandamiseks. (Me ei vastuta paigaldatud tööpinna demonteerimise ja / või uue tööpinna paigaldamise eest välja arvatud juhul kui pigasldus on tellitud tootja käest). Väikesed praod on täispuidu loomulik osa ja ei õigusta reklamatsiooni.
  Käitlemine: kaitsva kilega kaetud toode on naturaalne (viimistlemata). Peale kaitsva kile  eemaldamist ja tööpinna töötlemist, tuleb tööpind viimistleda kõikidest külgedest ja otstest. Viimistlus toimub õlivahaga, nt OsmoColor TopOil. Enne paigaldamist tuleb tasakaaluniiskuse saavutamiseks hoida tööpinda paigaldustingimustes toatemperatuuril vähemalt 12 tundi. Töödeldav pind peab olema kuiv ja puhas. Õliga töötlemiseks on vaja eelnev lihvimine (karedus 150). Puhastage lihvitud pind tolmust kasutades selleks kuiva lappi või harja. Puittöötasapinnad tuleb õlitada kõikidest pindadest, vältimaks nii ülemise kui ka alumise pinna deformeerumist. Kumer tööpind ei taastu. Kõiki ristlõikepinnad tuleks töödelda (plaatide otsad, kraanikausi ava served ja muud töödeldud servad). Kui tööpinna õlitatud pinnal on kulumise märke ja tööpinna peale tekkinus vesi   hakkab puitu imenduma, töötle töötasapind uuesti OsmoColor TopOil’iga. Holdus ja parandustööd teostage sama tootega millega on teostatud esmatöötlemine, see tagab parima võimaliku tulemuse.
  Paigaldamine: paigaldamisel tuleb arvestada tööpinna võimaliku paisumise ja kahanemisega. Seina ja tööpinna vahele tuleb jätta 3–5 millimeetrine „pilu”. Tööpindade kinnitamine peab toimuma „lõdvalt” nii, et oleks võimalik niiskuse muutustest põhjustatud puidu paisumine ja kahanemine. Puurige ette avad kruvi paigaldamiseks läbi kapi kinnitusribade ja vajadusel kasutage kruvi all seibe. Tööpinna paisumise/kahanemise võimaldamiseks ärge keerake kruvisid liiga pingule. Valamute tihendamiseks kasutage tööpinna ja valamu vahelise vuugi tihendamiseks silikooni või liimi.
  Hooldus: igapäevaseks pühkimiseks sobib niiske puhastuslapp. Vajadusel võib kasutada pehmet neutraalset pesuvahendi lahust. Sobivad pesuvahendid on näiteks tavalised nõudepesuvahendid. Õlitöötlus muudab puidu algset värvi. Köögimööbli garantii ei kata töötlemata puidu defekte. Puittööpinnad ei talu intensiivset kuumust. Tööpinnale ei tohi asetada  kuumi potte, küpsetusplaate ega kütteseadmeid Tugeva kuumuse tõttu võib tööpind värvi muuta või isegi lõheneda.
 1. METALLIST KÄEPIDEMETE, LÕIKELAUDADE, KUIVATUSRESTIDE, KORVIDE, NURKAKPPIDE KARESELLIDE JA PRÜGISPSTEEMIDE PUHASTAMINE.
  Puhastage neutraalse pesuvahendi ja niiske lapiga, kergelt pühkides.
 1. PORTSELANIST VALAMUTE PUHASTAMINE
  Puhastage neutraalsete universaalsete pesuainetega ning puhastamiseks mõeldud käsnade ja harjadega. Puhastamiseks ärge kasutage ühtegi abrasiivset pesuainet ega käsna ja harja.
 1. MARMORVALAMUTE JA TÖÖPINDADE PUHASTAMINE JA HOOLDUS
  Puhastatakse neutraalsete universaalsete pesuvahenditega, kuid marmor talub ka lahjema tärpentini ja atsetooni kasutamist, mustemate pindade puhastamiseks. Sellisel juhul tuleb aga valamu ja tööpinna pind  viivitamatult puhastada niiske lapiga, et vältida nende ainete pikka aega pinnale jäämist. Pärast  puhastamist saab valatud marmorist kraanikausi pinda poleerida autovahaga. Üldiselt saab valatud marmorist valamu töötlemiseks kasutada autovärvide pinnahooldustooteid.
 1. ROOSTEVABAST TERASEST VALAMU JA PINDADE PUHASTMINE.
  Pärast kasutamist puhastage valamu alati niiske lapi või käsnaga. Vajadusel võite kasutada pesuvahendit, mis ei sisalda abrasiivseid koostisosi. Loputage valamut veega ja kuivatage seejärel kuiva lapiga, et vältida vee kuivamisel katlakiviplekke. Ärge kasutage abrasiivseid vedelikke, abrasiivkäsna ega teravaid esemeid, mis võivad roostevabast terasest pinda kriimustada. Roostevaba teras võib muuta värvi, kui rauda sisaldavad esemed, näiteks teras, malm, metallist kruusid, seisavad pikka aega niiskel pinnal. Värvimuutus on siis tingitud võõrast materjalist. Puhastage ja pühkige valamu pind alati pikuti. Teraspinna kriimustamine on terasele iseloomulik.
 1. SAHTLI JA TEISTE TOODETE LIIKUVMEHHANISMIDE PARANDAMINE
  Pihusta mehhanismide määrimiseks mõeldud hooldusmäärdeainet hammasratastele ja liuguritele
 1. HINGED
  Hinged ei vaja erilist hooldust, piisab nende puhtana ja kuivana hoidmisest.
 1. UKSTE- JA SAHTLI ESITÜKI REGULEERIMINE
  Teostatakse reguleerimiskruvidega. Kruvi ei tohi keerata üle reguleerimispiiri.

Korralikult hooldades jääb teie köök pikaks ajaks uuevääriliseks.
Kui eelolevast infost abi ei leia, pöörduge oma TRUMP edasimüüja poole.
Anname alati endast parima, et kõik oma TRUMP köögist rõõmu tunneksid.