Köögimööbli garantii- ja hooldusjuhendid

TRUMP köökidele kehtib 2-aastane garantii.
TRUMP köök on loodud vastavalt selle kasutaja vajadustele. See on turvaline ost, mille tagab meie köögimööbli 2-aastane garantii (uste, kapi korpuste ja mehhanismide materjali- ja tootmisdefektide osas). Kodumasinate puhul järgime tootja garantiitingimusi.

Mida hõlmab garantii?
Garantii kehtib ainult koduseks kasutamiseks mõeldud toodetele. Garantii kehtib alates toote algse ostmise kuupäevast ja hõlmab kõiki järgmises lõigus loetletud toodete defekte ja töötlust. Originaalsed ostutšekid tuleb garantii jaoks säilitada. Garantii antakse ainult toote algsele ostjale, seda ei saa teisele inimesele üle anda. 2-aastane garantii kehtib ainult siis, kui ostate toote samal ajal ostetud köögikomplekti osana. Köögikomplekt tähendab vähemalt ühe kapi ja ühe toote kombinatsiooni, mis moodustab funktsionaalse terviku. Hoidke ka montaaži-, paigaldus- ja hooldusjuhendid alles.

Garantii hõlmab järgmiste osade materjali- ja tootmisvigasid
Kappide korpused, soklid, jalad, uksed ja sahtli esiosad, sahtlid, hinged, restikorvid, katteplaadid, liistud, töötasapinnad, kraanikausid, riiulid, ahjusahtlid ja kapikuivatusrestid. Garantii ei kehti täispuidust toodetele, riiulitele ja seinariiulitele.

Garantii piirangud
Garantii ei hõlma tooteid, mis ei ole paigaldatud siseruumides, ega tooteid, mis on väljas või niisketes kohtades. Garantii ei hõlma ka defekte, tavalist kulumist, kriimustusi ega lõikeid, mis on põhjustatud löökidest või õnnetustest. Garantii ei hõlma tooteid, mis on paigaldatud või kokku pandud valesti või vastuolus paigaldusjuhendiga või mida on valesti hoitud, valesti kasutatud, modifitseeritud või puhastatud valel viisil või valet tüüpi puhastusvahenditega.
Garantii ei kata tagajärgi või juhuslikke kahjustusi ega defekte, mis on tekkinud ajal, kui toodet on kasutatud muul otstarbel kui algsel otstarbel.

Probleemolukord
Probleemide korral pöörduge TRUMP edasimüüja poole. Uurime toodet ja selgitame välja, kas defekt on hõlmatud jõudluse garantiiga. Kui garantii hõlmab puudust, parandame selle oma äranägemise järgi või asendame toote identse või sarnase tootega, kui seda pole. Sellises olukorras otsustame, milline on vastav toode. Defektsed või valesti tarnitud osad on ettevõtte TRUMP omand.

Hooldusjuhised

 1. Värvitud, lakitud ja filmuksed
  Kui uks määrdub, puhastage see kergelt pühkides pehme, niiske lapiga. Kui plekk ei eraldu ainult veega, lisage lapile pesuvahendit. Pihustage puhastusvahend puhtale puhastuslapile või niisutage seda muul viisil. Lõpetuseks pühkige pind veega niisutatud lapiga ja kuivatage puhta lapiga. Mööbliuksi saab puhastada tavaliste majapidamises kasutatavate puhastusvahenditega, soovitatav on näiteks Kiilto kodupuhasti. Ärge kasutage puhastamiseks keevat vett. Abrasiivide ja orgaaniliste lahustite kasutamine on keelatud. Ust võib kahjustada kokkupuude väga kuumade esemetega, näiteks kuumade pottide või pannidega. Uks ei tohi kokku puutuda voolava veega, nt toote paigaldamisel niisketes kohtades. Niisketesse ruumidesse on soovitatav paigaldada membraaniga kaetud uks.
  Membraanuste kuumakindlus: talub mööbliuste SFS, EN ja DIN standardite nõudeid. Membraanuste soojapidavus on -40 ° C kuni + 80 ° C, hetkel üle 100 ° C. Mööbliuksi saab paigaldada külmadesse ruumidesse, kuid mitte kohtadesse, kus temperatuur langeb alla -40 ° C. Ahi kere välistemperatuuri tuleks paigaldamise ajal kontrollida. Kui raami temperatuur tõuseb üle mööbliuste soovitatud piiride, tuleb paigaldamiseks kasutada termokaitseliistu.
  Käitlemine: MDF-mööbliuste hoiustamisel pole erinõudeid. Uksed ei tohi siiski niiskuse käes olla. Uste käsitsemisel tuleb alati olla ettevaatlik. MDF mööbliuksele võivad tekkida muljumised/vigastused seda valesti käsitledes, eriti nurkades ja servades. Käepideme avade tegemisel pöörake tähelepanu puhtusele. Igasugune praht kriimustab kergesti ukse pinda. Lakitud uste käsitsemisel tuleb olla eriti ettevaatlik. Membraanustel peavad olema eemaldatud kaitsekiled. Väiksemaid värvidefekte, mis on põhjustatud kulumisest või kriimustustest, saab parandada parandusvärviga. Kui värvipind laguneb aluspinnani, on uks niiskusele väga kättesaadav. Kui membraanuks puruneb, ei saa seda enam parandada. Sellistel juhtudel soovitame osta uus uks.
  Utiliseerimine: uksed saab võtta ringlusse, kuid need tuleb hävitada vastavalt ametlikele eeskirjadele. Membraanuste põletamisel madalatel temperatuuridel on võimalik vesinikkloriidi moodustumine, seetõttu pole kodus põletamine soovitatav. Värviuksed ei ole samuti soovitatud kodus põletada. PVC-kile on plastjäätmed.
 2. Raamosade ja melamiinuste hooldus
  Korpuse osade, külgede, põhjade, lae, riiulite ja sokli ning mitme ukse pinnamaterjal on melamiin. Korpuste tagaseinte plaadid on värvitud. Vannitoamööbli korpused on valmistatud niiskuskindlast melamiinipinnaga puitlaastplaadist.
  Puhastage kapi korpused, uste esiosad, riiulid ja muud puitpinnad pehme, niiske lapiga. Vajadusel võite kasutada lahjat pesuvahendit. Kasutage ainult köögimaterjalidele sobivaid neutraalseid pesuvahendeid (PH6-8) või nõrgalt aluselisi pesuvahendeid (PH6-8), näiteks vees lahustatud männi seepi. Ärge kasutage ammoniaaki, alkoholi, pleegitajaid ega abrasiivseid koostisosi sisaldavaid puhastusvahendeid. Peale hooldust eelpool mainitud vahenditega puhastage pinnad puhta veega niisutatud lapiga ja kuivatage puhta lapiga. Kui pindadele midagi pritsib või langeb, kuivatage pind koheselt. Vedelik ei tohi pinnal seista. Samuti puhastamise ajal pidage meeles seinkappide alaosa ja uste servad.
  Ärge asetage kohvimasin ega veekeetja nii, et sellest tõusev veeaur kondenseeruks seinakappide ja uste alaküljele. Samuti ärge avage nõudepesumasina ust kohe pärast pesuprogrammi lõppu, kuna nõudepesumasinast tõusev soojus ja niiskus võivad imenduda tööpinnale või ustesse, põhjustades nende paisumist.
 3. Laminaat töötasapinna omadused ja hooldus
  Laminaadiga kaetud tööpind ei sisalda kahjulikke koguseid formaldehüüdi. Laminaadi  pinnalt ei eraldu kahjulikke aineid. Tööpind on vastupidav majapidamises kasutatavatele puhastuskemikaalidele. Tööpind ei ole vastupidav abrasiiv puhastusvahenditele ega karmile mehaanilisele puhastamisele. Puhastage tööpinda nagu muid mööblipindu, kuid kui plekk on tugev, saab selle laminaatpinnalt eemaldada, pühkides köögipiirituse, atsetooni või vedeldiga niisutatud puhastuslapiga, mitte hõõrudes. Tööpind ei talu teravate esemetega kraapimist. Tööpinda ei saa kasutada lõikelauana. Tööpinnale ei tohi asetada  kuumi potte, küpsetusplaate ega kütteseadmeid. Tööpinna pinna kaitsmiseks kasutage alati kuumust kaitsvaid aluseid. Valamu ja tööpinna vahelisest servast ja muudest  jätkuühenduse kohtades, on hädavajalik vältida niiskuse sattumist konstruktsioonidesse, tuleb töödelda silikooniga. Pidage alati meeles, et mahavoolanud/tilkuvaid vedelikke (vesi, kohv, kastmed jne) kuivatage koheselt. Puhastage tööpindasid põhjalikult ja korrapäraselt, nii hoiate tööpinna pealispinda “uueväärsena”.
  Kontrollige regulaarselt silikooni seisundit tööpinna ja seina vertikaalsete pindade vahelises ühenduses. Vajadusel eemaldage vana ühendus ja asendage see uue silikooniga. Kui märkate tööpinnas pundumisi või muid defekte, parandage need koheselt. See hoiab ära tõsisemad kahjustused. Ärge avage nõudepesumasina ust kohe peale pesuprogrammi lõppu, kuna nõudepesumasinast tõusev soojus ja niiskus võivad imenduda tööpinnale või ustesse, põhjustades nende turset.
 4. Naturaalsest puidust tööpindade kasutuse ja hoolduse juhised
  Vastuvõtmisel palume teil kontrollida toodet nähtavate kahjustuste osas kohe, kui olete kauba kätte saanud. Erilist tähelepanu tuleks pöörata nurkadele, servadele ja pealispindadele. Nende tööpindade kohta tuleb esitada kaebused kohe või hiljemalt viis päeva pärast kättesaamist ja alati enne paigaldamist. Paigaldatud tööpind, on kui heakskiit/kinnitus toote kvaliteedile. Seetõttu nähtavaid vigastusi ja/või kahjustusi peetakse toimunuks paigaldamise ajal ja ei anna teile õigust garantii raames parandamiseks (me ei vastuta paigaldatud tööpinna demonteerimise ja/või uue tööpinna paigaldamise eest välja arvatud juhul, kui paigaldus on tellitud tootja käest). Väikesed praod on täispuidu loomulik osa ja ei õigusta reklamatsiooni.
  Käitlemine: kaitsva kilega kaetud toode on naturaalne (viimistlemata). Peale kaitsva kile eemaldamist ja tööpinna töötlemist, tuleb tööpind viimistleda kõikidest külgedest ja otstest. Viimistlus teostada õlivahaga, nt OsmoColor TopOil. Enne paigaldamist tuleb tasakaaluniiskuse saavutamiseks hoida tööpinda paigaldustingimustes toatemperatuuril vähemalt 12 tundi. Töödeldav pind peab olema kuiv ja puhas. Õliga töötlemiseks on vaja eelnev lihvimine (karedus 150). Puhastage lihvitud pind tolmust kasutades selleks kuiva lappi või harja. Puidust töötasapinnad tuleb õlitada kõikidest pindadest, vältimaks nii ülemise kui ka alumise pinna deformeerumist. Kumer tööpind ei taastu. Kõik ristlõikepinnad tuleks töödelda (plaatide otsad, kraanikausi ava ja muud töödeldud servad). Kui tööpinna õlitatud pinnal on kulumise märke ja tööpinna peale tekkinud vesi hakkab puitu imenduma, töötle töötasapind uuesti OsmoColor TopOil’iga. Hooldus ja parandustööd teostage sama tootega, millega on teostatud esmane töötlemine, see tagab parima võimaliku tulemuse.
  Paigaldamine: paigaldamisel tuleb arvestada tööpinna võimaliku paisumise ja kahanemisega. Seina ja tööpinna vahele tuleb jätta 3–5 millimeetrine „pilu”. Tööpindade kinnitamine peab toimuma „lõdvalt” nii, et oleks võimalik niiskuse muutustest põhjustatud puidu paisumine ja kahanemine. Puurige ette avad kruvi paigaldamiseks läbi kapi kinnitusribade ja vajadusel kasutage kruvi all seibe. Tööpinna paisumise/kahanemise võimaldamiseks ärge keerake kruvisid liiga pingule. Valamute tihendamiseks kasutage tööpinna ja valamu vahelise vuugi tihendamiseks silikooni või liimi.
  Hooldus: igapäevaseks pühkimiseks sobib niiske puhastuslapp. Vajadusel võib kasutada pehmet neutraalset pesuvahendi lahust. Sobivad pesuvahendid on näiteks tavalised nõudepesuvahendid. Õlitöötlus muudab puidu algset värvi. Köögimööbli garantii ei kata töötlemata puidu defekte. Puittööpinnad ei talu intensiivset kuumust. Tööpinnale ei tohi asetada kuumad potid, küpsetusplaate ja kütteseadmeid. Tugeva kuumuse tõttu võib tööpind värvi muuta või isegi lõheneda.
 5. Metallist käepidemete, lõikelaudade, kuivatusrestide, korvide, nurgakappide karussellide ja prügisüsteemide puhastamine
  Puhastage neutraalse pesuvahendi ja niiske lapiga, kergelt pühkides.
 6. Portselanist valamute puhastamine
  Puhastage neutraalsete universaalsete pesuainetega ning puhastamiseks mõeldud käsnade ja harjadega. Puhastamiseks ärge kasutage ühtegi abrasiivset pesuainet ega käsna ja harja.
 7. Marmorist valamute ja tööpindade puhastamine ning hooldus
  Puhastatakse neutraalsete universaalsete pesuvahenditega, kuid marmor talub ka lahjema tärpentini ja atsetooni kasutamist, mustemate pindade puhastamiseks. Sellisel juhul tuleb valamu ja tööpinna pind viivitamatult puhastada niiske lapiga, et vältida nende ainete pikka aegset pinnale jäämist. Pärast puhastamist saab valatud marmorist kraanikausi pinda poleerida autovahaga. Üldiselt saab valatud marmorist valamu töötlemiseks kasutada autovärvide pinnahooldustooteid.
 8. Roostevabast terasest valamu ja pindade puhastamine
  Pärast kasutamist puhastage valamu alati niiske lapi või käsnaga. Vajadusel võite kasutada pesuvahendit, mis ei sisalda abrasiivseid koostisosi. Loputage valamut veega ja kuivatage seejärel kuiva lapiga, et vältida vee kuivamisel katlakivi plekke. Ärge kasutage abrasiivseid vedelikke, abrasiivset käsna ega teravaid esemeid, mis võivad roostevabast terasest pinda kriimustada. Roostevaba teras võib muuta värvi, kui rauda sisaldavad esemed, näiteks teras, malm, metallist kruusid, seisavad pikka aega niiskel pinnal. Värvimuutus on siis tingitud võõrast materjalist. Puhastage ja pühkige valamu pind alati pikuti. Teraspinna kriimustamine on terasele iseloomulik.
 9. Sahtli ja teiste toodete liikuvmehhanismide parandamine
  Pihusta mehhanismide määrimiseks mõeldud hoolduse määrdeained hammasratastele ja liuguritele.
 10. Hinged
  Hinged ei vaja erilist hooldust, piisab nende puhtana ja kuivana hoidmisest.
 11. Uste- ja sahtli esitüki reguleerimine
  Teostatakse reguleerimiskruvidega. Kruvi ei tohi keerata üle reguleerimise piiri.

Korralikult hooldades jääb teie köök pikaks ajaks uue vääriliseks.
Kui eelolevast infost abi ei leia, pöörduge oma TRUMP edasimüüja poole.
Anname alati endast parima, et kõik oma TRUMP köögist rõõmu tunneksid.